Met nog anderhalve week tot de zomervakantie kunnen we wel spreken van de laatste loodjes dunkt me. Zoals ik vandeweek al schreef, we zijn er maar druk mee. Die laatste loodjes gelden in het bijzonder voor de puberzoon, die zit in groep acht en is bezig aan zijn laatste dagen op de basisschool.
Best een bijzondere periode eigenlijk. Er wordt een tijdperk afgesloten en daar ben ik me bewust van maar de puberzoon zelf realiseert zich het ook terdege. Hij kan er ook niet echt omheen natuurlijk. School staat voor hem al weken in het teken van de musical en over een week zal het definitieve afscheid dan echt plaats vinden.
Tot mijn grote vreugde (en opluchting) vindt de puberzoon het allemaal prima. Toen we een kleine twee jaar geleden voorzichtig na gingen denken over middelbare scholen had ik echt zorgen over hoe het allemaal zou gaan verlopen, maar inmiddels kijken we met veel vertrouwen naar de toekomst.
U zult begrijpen dat de puberzoon het leukste, slimste, grappigste, tofste en liefste kind ter wereld is. De afgelopen jaren hebben we geleerd dat hij hier en daar niet helemaal lekker matcht met het standaard onderwijs, en dat was dan ook de reden dat ik me afvroeg hoe het met middelbare scholen zou moeten.
We keken hier en daar eens rond en constateerde dat we hem niet meteen op de scholen die we bezochten rond zagen lopen. Dat was men op de basisschool wel met ons eens en vandaar dat we steeds serieuzer gingen kijken naar de optie Helder. Het Helder is een reguliere havo/vwo school, maar toch ook weer niet. Vandaar wat extra aanmeldeisen.
Na wat gesprekken en observaties kwam er groen licht vanuit de school en grote opluchting bij de puberzoon. Ik heb hem geloof ik nog niet eerder zo enthousiast gezien over school en hij kijkt er echt naar uit om na de zomer aan het avontuur middelbare school te beginnen.
Geheel in zijn eigen stijl heeft hij zijn fascinatie voor action figures en striptekenen gecombineerd tot een nieuwe superheld met passende naam. Hij is helemaal klaar om aan met dit nieuwe boek aan de slag te gaan.
Foto gedeeld met toestemming van de puberzoon.